Lisans ve Tanıtım

Teknik Altyapı

AYYILDIZ GSM, BTK (Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu) tarafından aldığı lisans ve yetkilendirmeler kapsamında, Uluslararası standartlar, Kurum tarafından belirlenen standartlar ilgili imtiyaz sözleşmeleri ve ilgili mevzuata öngörülen standartlara uygun kalitede hizmet vermektedir.

AYYILDIZGSM, kurumsal iletişim ihtiyaçlarınıza, gelişen IP teknolojisiyle iletişim kanallarını tümleşik hale getirerek ekonomik çözümler üreten yeni nesil alternatif telekom operatörüdür.

(STH) Sabit Telefon Hizmetlerimiz
Sabit Numara Tahsisi

0212,0312 vb. Coğrafi veya 0850 ‘li numara bloklarımızdan tahsis edebilir hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Sabit Numara Taşıma

Sabit telefon numaranızı taşıyarak sabit ücret ödemekten kurtulabilirsiniz. Taşınan numaranız değişmez ve çok daha özellikli hale gelir.

0850 Numara Tahsisi

Kurumsal firmaların ve çağrı merkezlerinin bir numaralı tercihi 0850 553 xx xx, numara bloğu!

Toplu SMS Servisi

Operatörlere doğrudan bağlantımız sayesinde güvenilir, kesintisiz, hızlı mevzuata uygun yasal gönderim yaparsınız.

OTP (One Time Password) SMS

OTP (One Time Password), güvenlik ve doğrulama amacıyla kullanılan, tek kullanımlık şifre/parola v.b. SMS’lerdir. OTP SMS’ler özel bir kanal üzerinden 3-4 sn içerisinde hızlı bir şekilde gönderilmektedir. Web sayfalarınıza, uygulamalarınıza veya yazılımlarınıza giriş yapılırken OTP SMS ile giriş kodu özelliği ekleyebilirsiniz.

SMS API - Entegrasyon

AYYILDIZGSM tarafından sağlanan tüm iletişim hizmetlerini API entegrasyonu sayesinde geliştirdiğiniz yazılımlara entegre edebilirsiniz.

Gönderim raporu Push desteği, ip ile yetkilendirme yapabilme, Bakiye sorgulama desteği, “n” mesajı “n” kişiye gönderme desteği.

Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız

(İSS) İnternet Servis Sağlayıcı
Adsl - Vdsl2 Dsl İnternet

VDSL2 telefon hizmeti için kurulmuş bakır kablo altyapısı kullanan bir geniş bant erişim teknolojisidir. Merkezi santrallardan açık hava santrallerine kadar fiber çekilerek ya da direkt müşterinin binasına kadar fiber çekerek kurulur. VDSL2 DSL telli geniş bant erişimin en son teknolojisidir.

Yükleme ve indirme hızı birbirinden farklı olan ADSL hizmetiyle, maksimum 16 Mbps, VDSL hizmetiyle ise altyapı destekleme durumuna göre; 24 Mbps, 35 Mbps, 50 Mbps ve 100 Mbps’ye varan hızlarla erişim mümkün olabiliyor.

Yalın DSL

Naked DSL veya Yalın İnternet, DSL hizmetinin PSTN servisi kullanma zorunluluğu olmadan verilmesidir. Yani bu tür bağlantılarda DSL bağlantısı için telefon kullanmak gerekmez. Bu bağlantı çeşidinde splitter kullanmaya gerek yoktur. Dışarıdan gelen nDSL hattı direkt modeme bağlanarak bağlantı kurulabilir.

Metro Ethernet

Metro Ethernet Internet, simetrik (eşit) download ve upload hızı sunan ve bunu fiber optik altyapı sayesinde sağlayan bir internet hizmetidir.

Fiber Optik İnternet

Fiber internet, iletinin fiber optik kablolar aracılığıyla yapıldığı yüksek hızlı internet teknolojisidir. Ayyıldız NET Fiber internet hizmetiyle, fiber altyapı üzerinden internet hızı 1000 mbps’e kadar çıkabilir. Fiber modemle kesintisiz bir internet deneyimi yaşayabilirsiniz.

Air Fiber

Airfiber adında da anlaşılacağı üzere fiber internetin, kablosuz olarak sunulması anlamına gelmektedir. Kablolu fiber internet bağlantısı alt yapısının olmadığı yerleşim alanlarında internet erişimi için çözüm olan bu hizmet, fiber internet bağlantısını, dağıtım merkezleri üzerinden baz istasyonu mantığı ile müşterilerin alıcılarına dağıtarak internet bağlantısı kullanımı sağlamaktadır.

Bu alt yapı Ses hızında veri aktarımı yapan 3.5 Gbps bant genişliklerinde internet erişimi sunan bir teknolojidir. Tamamen yasal olan bu hizmet, kullanıcıların talepleri doğrultusunda verilmektedir.

(AİH) Altyapı işletmeciliği
Transmisyon Altyapısı

İşaret, sembol, ses ve görüntünün ve elektrik sinyallerine dönüşebilen her türlü verinin iletildiği kablo, R/L, optik veya Kurumun uygun göreceği diğer fiziksel iletim ortamları üzerinden iletilmesini sağlayan telekomünikasyon altyapısı.

R/L : Radyo Link

Radyolink bir diğer bilinen adı ile Metro Ethernet İnternet olarak da bilinmekte. Radyolink cihazları, iki nokta arasında yüksek frekanslı radyo dalgaları ile havadan bağlantı kurmayı sağlayan sayısal transmisyon sistemleridir.


Fırsat Habercisi
İndirimleri anında öğrenin.
mail
Arama Yap

Aramak istediğiniz kelimeyi yazın veya alternatifleri değerlendirin.